fbpx

Otomotiv

Otomotiv Sektöründe CNC Tezgah Kullanımı

Tüm dünyadaki otomobil, kamyon, traktör ve işmakinaları sektöründe üretim yapan firmaların en büyük sorunu “REKABETÇİLİK”tir. Global pazarda her geçen gün işleme toleransları ile birlikte parça birim fiyatları da azalmaktadır.

CNC İLERİ TEKNOLOJİ olarak, mümkün olan en düşük üretim maliyeti ile çalışmanızı sağlayacak, rekabetçi makinalarımız ile birlikte deneyimli uygulama ekibimizin gerçekleştirdiği otomasyon, entegrasyon ve anahtar teslim proje çözümleri ile bu sektöre hizmet etmekteyiz.

MAKINO işleme merkezleri bu sektörün ihtiyaç duyduğu daha düşük işleme zamanı ile birlikte mükemmel bir çalışma hassasiyeti sunmaktadır. Sektörde en fazla tecrübesi olan firmadır ve biz bu yüksek teknolojinin Türkiye’de de kullanılmasını sağlayan bu anlamda rakipsiz bir firmayız.

cnc

Yüksek ve orta adetlerin üretimi için önerebileceğimiz MAKINO a serisi yatay işleme merkezlerinden en çok tercih edilen 400×400 palet kapasiteli a51nx ve 500×500 palet ebatlı a61nx modellerinin yanısıra, BT-50 konikli a71, a81nx, a82, a92, A99 ve A100 modelleri de dünya otomotiv devlerinin ilk tercihi olarak kullanılmaktadır.

Otomasyon için de kullanılabilecek PS65 ve PS95 model dik işleme merkezleri ile de rekabetçi çözümler sunmaktayız.Orta ve düşük adetli üretimler, yedek parça üretimleri için ise Makino çözümleri ile birlikte BT-40 konik ebatlarına sahip EC-400, EC-500 model  HAAS  yatay işleme merkezleri ve VF-2SS, VF-3SS ve DT-1 model dik işleme merkezleri ise bu sektörde yoğun olarak kullanılmaktadır.

cnc-yer-tutucu-logo-1700x200

Torna grubunda ise SS-10, ST-25 ve ST-30 model standart torna tezgahlarımızın yanısıra, güngeçtikçe popülaritesi artan C-Y eksenli torna tezgahlarımızdan ST-10Y, ST-25Y ve ST-30Y modellerimiz ise otomotiv imalatında gereken hız ve sürekli tolerans değerleriyle başarılı çözümler sunmaktadır.

Otomotiv parçalarının verimli işlenmesindeki temel nokta, bağlama fikstürüdür. Hatasız ve operatöre bağımlı olmayan bir sıkma sistemi kritik öneme sahiptir. Bu alanda 15 yıllık tasarım tercübemizi 2010 yılında imalat ile de birleştirerek kendi bünyemizde hidrolik ve mekanik fikstür imalatı da yapmaktayız.

Türkiye, Romanya, İtalya ve İsrail’de yaptığımız anahtar teslim projeler bu alandaki tecrübemiz ve niteliğimizin kanıtıdır. Türkiye’de ise hidrolik fikstür, otomasyon ile birlikte anahtar teslim projelerin kullanım tercihleri gün geçtikçe artmaktadır.

Proje ortaklığımız olan firmalar, alanında daha tecrübeli olan ve dünya teknolojisini en üst düzeyde takip eden mühendislerimizle çalışarak, sistemi ilk olarak en uygun, en hızlı şekilde kurarak, “deneme-yanılma” maliyetlerini azaltarak, enerjilerini yeni projeleri devreye almak yerine mevcut projelerdeki iyileştirme çalışmalarına aktararak toplam verimliliği mükemmel derecede arttırma imkanını bulmuşlardır.

Yüksek adetli imalatlarınız için bizimle irtibata geçmeniz, sizi daha rekabetçi yapabilir. Bunu denemek için bir telefon mesafesindeyiz.

Bizimle anahtar teslim olarak çalışma tercihinde bulunan bazı otomotiv firmaları; TOFAŞ, COMPONENTA, SUPERPAR, CEVHER DÖKÜM, UZEL, ÖZTEKNİK, NCA, ADÖKSAN, MİKROPRES, MAKYAY, FIAT (İTALYA), TADIRGAN (İSRAİL)