fbpx

Fikstür

CNC Fikstür

Yılların getirdiği birikim ve know-how ile, CNC İleri Teknoloji sizlere en iyi fikstür çözümleri sunuyor. Uygulama tecrübesiyle birlikte, her çeşit parça için tarafımızca üstün tasarımlarla geliştirilen ve MAKINO India tesislerinde yüksek kalite ve standartlarda üretilen fikstürler ile, imalatınızda yüksek verim ve stabil performansı yakalayın.

cnc

Otomotiv

Otomotiv, Havacılık, Savunma, Medikal, ve genel imalat gibi pek çok sektörde, parçanıza özel hidrolik ve mekanik fikstür çözümleri, kalite garantisiyle sunulmaktadır.

Savunma Sanayi

Yüksek kalite klempler, otomatik destek, parça oturma teyidi, oturma yüzeyi yıkama, otomasyon için parça sıkma teyidi gibi tüm çözümlere tek bir kaynaktan ulaşın.

cnc
cnc

Havacılık

Havacılık sektöründe, aluminyum yapısal elemanlar, titanyum ve inconel gibi parçalar için yüksek know-how içeren çözümlerle, tek bağlamada deformasyonsuz işleme sırrı ile, karlılığnızı artırın.

Profil İşleme

Profil ekstrüzyon işleme çözümleri ile 6 metreye kadar profillerinizi, tarafımızca tasarlanan özel profil sürücü ve çift döner tabla kombinasyonu ile uzun saatler boyunca operatörsüz işleyebilirsiniz.

cnc
cnc

Hidrolik Fikstür Sistemleri

Günümüzde hidrolik fikstür sistemleri, tasarımcı ve makine operatörü için birçok avantajlar sunar. Bu faydaları, aşağıdaki maddelerdeki gibi kısaca özetleyebiliriz.

Daha Hızlı Sıkma

Yüksek hızla parça sıkma, hidrolik fikstür sistemlerinin belirgin avantajlarından biridir.
Elle sıkılması dakikalar alan her bir cıvatayı sıkmak, hidrolik fikstür ile saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Artan bağlama hızı ile nispeten düşük parça yükleme süresi, verimliliğe ciddi katkılarda bulunmaktadır.
Bu durum maliyeti nispeten daha az olan dik işleme merkezlerinde özellikle seri imalatlarda ciddi verimlilik artışı sağlamaktadır.

Daha Hızlı İşleme

Hidrolik fikstür sistemlerinin avantajlarından biridir. Hidrolik sistemlerle ulaşılabilen yüksek sıkma kuvvetleri daha performanslı kesme işlemlerinin yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Kalite

Hidrolik fikstür sistemlerinin diğer avantajlarından biri de; stabil sıkma kuvvetleridir. Operatöre bağımlı olmadan, tekrarlanabilirliği yüksek sıkma kuvvetleri ile çalışmak; operasyonun hem verimliliğini hem de güvenilirliğini arttırmaktadır. Ayrıca bu fikstürlerde bazen kullanılan ayarlanabilir baskı kuvvetleri, bazı parçaların geometrisinin gerektirdiği durumlarda zorunlu olmaktadır. Mekanik sıkılan fikstürlerde bu, çok titiz torkmetre kontrollü bağlama ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Torkmetre kullanımı ise zaman zaman kalibrasyon ihtiyacı doğurmakta ya da zaman zaman bozulmaktadır.

Titreşimi azaltan otomatik destek sistemleri

Bir çok iş parçası, ek olarak destek sistemlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu tür destekler özellikle ince cidarlı veya dördüncü noktadan sıkmayı gerektiren ya da düzlemselliği hassas olan durumlarda özellikle titreşimi azaltma yönünde oldukça büyük faydalar sağlamaktadır.

Ulaşılması zor olan yerlerde sıkma

Özellikle karmaşık geometriye sahip parçalarda, bazı durumlarda operatörün ulaşması zor veya imkansız noktalarda sıkma yapması gerekmektedir. Bu tür geometriye sahip parçalarda, gerekli yerlere konulan hidrolik silindirler ve yağ kumandası ile ulaşılması zor yerler, kolay hale gelmektedir.

Operatörün daha az yorulması

Genellikle pek umursanmayan bu avantaj, firmalar tarafından göz ardı edilmektedir. Daha az kuvvet harcanılarak sıkma yapıldığı için; operatörler daha az yorulmakta, dikkati daha az dağılmakta, dolayısı ile yaptığı hatalar azalmaktadır.

Talaşlı imalat sanayisinde uzun yıllardır pek çok anahtar teslim projeler gerçekleştirmiş olan firmamız, bu kadar çok faydası olan hidrolik fikstür sistemlerini uzun yıllardır tasarlayıp üretimini gerçekleştirdikten sonra projelerinde kullanmaktadır. Hali hazırda devam eden projelerinin yanı sıra yüksek kaliteli hidrolik fikstür sistemlerini diğer marka makinalar için de müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlayıp, üretme çalışmalarına başlamıştır.